Doradztwo biznesowe

Nasz dział doradztwa biznesowego zajmuje się bieżącym wsparciem podmiotów gospodarczych, głównie spółek prawa handlowego w zakresie prowadzenia szeroko pojętej działalności gospodarczej. Klienci mają zagwarantowaną kompleksową obsługę prawną, obejmującą szerokie spektrum gałęzi prawa, w tym prawo korporacyjne.

Kancelaria w sposób kompleksowy doradza w kwestiach dotyczących tworzenia, organizacji, funkcjonowania oraz rozwiązywania i likwidacji spółek handlowych. Partnerzy kancelarii poza rzetelnym przygotowaniem teoretycznym dysponują niezbędną wiedzą praktyczną w powyższym zakresie, z uwagi na doświadczenie w pełnieniu funkcji w radach nadzorczych i zarządów spółek kapitałowych.

Kancelaria posiada bogata praktykę w zakresie łączenia spółek handlowych. Pomagamy wzmocnić pozycję ekonomiczną spółki przejmującej lub nowo powstałych podmiotów. Doradzamy również w kwestach podziału spółek kapitałowych. Kolejnym rodzajem transformacji, w których świadczymy naszą pomoc są przekształcenia dotyczące zmiany formy organizacyjnej spółek.

Kancelaria prowadzi stałe obsługi: wiodącego banku na rynku polskim, firm pożyczkowych, spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, w pełnym zakresie z uwzględnieniem takich dziedzin jak obsługa klientów korporacyjnych oraz działów restrukturyzacji i windykacji należności. Prawnicy kancelarii wdrażają oraz stosują prawne zabezpieczenia transakcji finansowych, jak również przeprowadzają w powyższym zakresie szkolenia. Na bieżąco doradzają kadrze menadżerskiej w zakresie wszystkich aspektów prawnych działalności finansowej.

Zespół kancelarii jest przygotowany merytorycznie do przeprowadzania projektów IPO, jak również do realizowania procesów inwestycyjnych na rynku New Connect. Współpracujemy z doświadczonymi doradcami inwestycyjnymi, podatkowymi oraz posiadamy doświadczenie w przygotowywaniu memorandów inwestycyjnych.